Odwodnienia podłogowe

Odwodnienia podłogowe2018-10-30T11:33:54+00:00

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym duże użytkowanie wody wiąże się z częściowym zalewaniem podłogi. Dlatego warto zainstalować w łazience systemy odprowadzania wody. Wśród najczęstszych sposobów odprowadzania wody w pomieszczeniach wewnątrz budynku stosuje się odwodnienia punktowe oraz odwodnienia liniowe.

Oferowane przez nas systemy odwodnień spełniają nie tylko swoją funkcję, ale mogą stanowić także atrakcyjny element aranżacji łazienki. Wysokiej jakości wykonanie oraz wzory rusztów odpływowych stanowią atrakcyjne uzupełnienie łazienki.

Górna część odwodnienia wykonana jest ze stali nierdzewnej. Możliwe jest także nabycie odwodnień dla powierzchni półsuchych, z elementami drewnianymi, czy też dodatkowe zainstalowanie systemu podświetlenia kratki.

Odwodnienia wewnątrzbudynkowe mogą być stosowane nie tylko w łazienkach, ale także w innych pomieszczeniach, które charakteryzują się dużym nagromadzeniem wody na powierzchni podłogi.

Wpusty podłogowe

Wpusty podłogowe to odwodnienia punktowe, które są jednymi z najczęściej wykorzystywanymi systemami odwodnień w łazienkach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, czy innych miejscach, gdzie wymagane jest szybkie, bezpieczne i skuteczne odprowadzenie wody.

Wpusty podłogowe oferowane są w różnych kształtach i wymiarach. W skład zestawu wpustów podłogowych wchodzą przynajmniej:

  • korpus,
  • syfon,
  • ruszt z elementem dekoracyjnym.

Odwodnienia prysznicowe

Zastosowanie odwodnień prysznicowych sprawia, że można zamontować kabinę prysznicową bez brodzika. Takie rozwiązanie daje większe możliwości w kwestii aranżacji łazienki.

Jako odwodnienie prysznicowe stosuje się nieraz wpusty podłogowe, jednak coraz częściej znajdują zastosowanie odpływy liniowe. Odwodniania liniowe stosowane są zwykle w miejscach, gdzie jest znaczne zapotrzebowanie na odwodnienie podłogi. Najczęściej są to powierzchnie natryskowe – kabiny prysznicowe, łaźnie. Stylowe wykończenia rusztów ze stali nierdzewnej o własnościach antypoślizgowych zapewniają bezpieczeństwo i niebanalny wygląd.

W skład oferowanych przez nas zestawów liniowych odwodnień wchodzą między innymi:

  • korpus,
  • syfon o dużej przepustowości,
  • ruszt ze stylowym wykończeniem.

Oferowane przez nas odwodnienia łazienkowe można także łatwo przeczyścić z ciał stałych.

Partnerzy