Kominki2018-10-30T11:41:20+00:00

Kominek we własnym domu zapewnia niezwykłą atmosferę. Daje nie tylko piękny widok płonącego drewna, ale także dostarcza ciepło. Postęp technologiczny sprawia, że kominek może obecnie ogrzewać nie tylko jedno pomieszczenie, ale także cały dom i wodę użytkową. Dzięki temu kominek nie jest już tylko dobrem luksusowym, widzianym na ekranach telewizorów, ale jest także dostępny dla każdego, kto chce ogrzewać swój dom kominkiem.

Wybierając kominek można dobrać go w zależności od potrzeb grzewczych budynku. Z kolei montaż kominka daje duże pole do manewru w kwestiach wyglądu i jego zabudowy. Pozwala to na dostosowanie wizerunku kominka do pomieszczenia, w którym się znajduje.

Warto także zauważyć, że kominki wykorzystują drewno do palenia – jest to obecnie najtańszy opał, dzięki czemu ogrzewanie domu jest niezwykle tanie.

Wśród oferowanych przez nas kominków, mamy dla Państwa różne rodzaje, które można dostosować do własnych potrzeb. Solidne wykonanie kominków, wysoka jakość wykonania szyb żaroodpornych gwarantuje funkcjonowanie kominków przez wiele lat. Nasze kominki w zależności od modelu wykonane są z żeliwa lub stali. Z kolei rozmiary kominków definiują ich moc – im większe palenisko, tym większa moc grzewcza.

Dzięki naszym dostawcom możemy Państwu zaproponować także niezbędne akcesoria i części zamienne do kominków.

Kominki powietrzne

Jednym z podstawowych kominków w naszej ofercie są kominki powietrzne. Dzięki możliwości doprowadzenia powietrza z zewnątrz bezpośrednio do komory paleniskowej, palenie w kominku powietrznym staje się jeszcze prostsze i bardziej efektywne. Kominek powietrzny ogrzewa zimne powietrze opływające wkład i oddaje do pomieszczenia ciepłe. Ponadto dzięki zastosowaniu obiegu ciepłego powietrza, można rozprowadzić ciepłe powietrze przewodami po całym budynku. W ten sposób można ogrzać cały dom.

Kominki z płaszczem wodnym

Innym oferowanym przez nas rodzajem kominka jest kominek z płaszczem wodnym. Tego typu kominek jest w stanie ogrzać cały budynek. Dzięki zastosowaniu płaszcza wodnego można podłączyć kominek do centralnego ogrzewania. Woda ogrzewana przez kominek rozprowadzana jest po instalacji centralnego ogrzewania. Kominek ten może być także wykorzystany do ogrzania wody użytkowej.

Kominki z płaszczem wodnym mogą współpracować z innymi systemami grzewczymi np. z kotłami na paliwa stałe, olejowymi, gazowymi , systemami solarnymi, pompami ciepła.

Piece żeliwne

Mamy dla Państwa w ofercie także nieco inne kominki, którymi są piece żeliwne – tzw. kozy. Są to wolnostojące kominki, które wykorzystywane są do ogrzewania pomieszczeń nie wymagających dużego ciepła (małe pomieszczenia, domki letniskowe). Kominki te ogrzewają tylko pomieszczenie, w którym są zamontowane.

Partnerzy