Kotły na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe2019-01-17T12:29:13+00:00

Kotły na paliwa stałe są popularnymi rozwiązaniami grzewczymi przede wszystkim ze względu na koszty instalacji oraz ogrzewania. Dzięki zastosowaniu węgla, ekogroszku czy drewna ogrzewanie domów czy obiektów przemysłowych jest stosunkowo tanie, w porównaniu do innych metod grzewczych.

Jesteśmy producentem kotłów na paliwa stałe i możemy Państwu zaoferować kotły C.O. wykonane z wysokiej jakości stali, które zapewnią stałe i tanie ogrzewanie. Dbałość o szczegóły, ciągle ulepszana technologia i dostosowywanie się do zapotrzebowań rynku sprawia, że nasze kotły na paliwa stałe są ekonomicznym i efektywnym źródłem ogrzewania obiektów mieszkalnych i przemysłowych.

W ofercie mamy kotły o mocy grzewczej od 7 do 200 kW. Możliwa jest niewielka modyfikacja kotłów C.O. – np. wybór rozmieszczenia zasobnika z prawej lub lewej strony, zainstalowanie innego regulatora temperatury.

Rodzaje kotłów na paliwa stałe

W zależności od rodzaju kotła C.O., obsługa urządzenia grzewczego może ograniczać się do minimum, dzięki automatyce, która zapewnia stałe podawanie paliwa – zapewniając tym samym stałą temperaturę, uwzględniając warunki pogodowe. W ciągłej produkcji i ofercie posiadamy następujące kotły C.O.:

  • kotły zasypowe uniwersalne z miarkownikiem ciągu (także dużej mocy do 200 KW) – na drewno, węgiel;
  • kotły zasypowe uniwersalne z nadmuchem (do 200 KW) – na drewno, węgiel, miał;
  • kotły z automatycznym podajnikiem paliwa (z rusztem wodnym lub żeliwnym, z opcją rusztu awaryjnego, wersja na układ otwarty lub zamknięty, do 200 KW) – na ekogroszek, miał, zboża;
  • kotły automatyczne na pellet do 60 KW;
  • kocioł kuchenny (piecokuchnia) – z dodatkowym blatem grzewczym.