Studnie wodomierzowe

Studnie wodomierzowe2018-10-30T12:46:34+00:00

Wodomierze najczęściej instalowane są w piwnicach, kotłowniach. Niestety czasami nie ma możliwości zamontowania wodomierza wewnątrz budynku. Wówczas montowany jest on na zewnątrz. Jednak ze względu na warunki panujące zimą należy zabezpieczyć wodomierz i instalację wodociągową przed mrozami. Tu z pomocą przychodzą studnie wodomierzowe.

W ramach naszej oferty możemy Państwu zaproponować różne modele studni wodomierzowych. Proponowane przez nas studnie są szczelne i ocieplone. Ponadto korzystają z dóbr geotermalnych. To sprawia, że nawet przy dużych mrozach, temperatura w studni wodomierzowej jest dodatnia. Dzięki temu wodomierz z instalacją jest stale chroniony. Warto także nadmienić, że konstrukcja naszych studni wodomierzowych pozwala na montaż w miejscach o wysokim poziomie wód gruntowych – nie wystąpi ryzyko wyporu studni (w przypadku modeli z dnem należy zastosować obsypkę żwirowo-cementową).

Wśród dostępnych studni wodomierzowych możemy Państwu zaproponować studnie o średnicach 400-2000 mm oraz o głębokościach 1200-2000 mm. Istnieje możliwość nabycia studni wodomierzowych z jednym lub dwoma przyłączami.

Budowa studni wodomierzowej

Studnie wodomierzowe w naszej ofercie zbudowane są standardowo z:

  • zbiornika,
  • płaszcza ocieplającego,
  • korka termicznego,
  • włazu żeliwnego lub z tworzywa sztucznego.

Zestaw zaworów i licznik nie wchodzi w skład zestawu studni wodomierzowej – należy zakupić oddzielnie.

Partnerzy