Odkurzacze centralne

Odkurzacze centralne2018-10-30T13:06:36+00:00

Utrzymanie domu w porządku i czystości często jest wyzwaniem – zwłaszcza, gdy powierzchnia do sprzątania jest pokaźna. Ponadto przenośne odkurzacze często zwyczajnie nie radzą sobie z zanieczyszczeniami, kurzami i brudami. Mogą mieć zbyt małą siłę, zapychać się, a po sprzątaniu mogą pozostawiać nieprzyjemny zapach. Alternatywnym i kompleksowym rozwiązaniem sprzątającym jest system odkurzania centralnego.

Systemy centralnego odkurzania są przyszłością w zakresie sprzątania domu, apartamentu czy mieszkania. Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez centralnych systemów wodno-kanalizacyjnych. Dlaczego więc nie wykorzystać centralnego rozwiązania przy sprzątaniu?

System centralnego odkurzania jest instalacją ukrytą w ścianach czy podłodze. Na jednym końcu znajduje się odkurzacz centralny, a na drugim gniazda ssące, które rozmieszczone są w różnych miejscach w domu. Dzięki gniazdom i wężowi ssącemu można z każdego miejsca w domu usunąć kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia.

Odkurzacze centralne są znacznie skuteczniejsze od tradycyjnych odkurzaczy. Mają nawet kilkukrotnie większą siłę ssącą, a także oczyszczają pomieszczenia z pyłków i drobnoustrojów, dzięki czemu powietrze jest czystsze i zdrowsze.

W ofercie odkurzaczy centralnych posiadamy sprawdzone, wydajne i niezawodne rozwiązania. Proponowany przez nas system centralnego odkurzania usuwa praktycznie 99% brudu, kurzu, roztoczy i innych alergenów. Jednocześnie 98% zanieczyszczeń usuwanych jest na zewnątrz budynku. Do jednostki centralnej dostają się tylko większe elementy. A sam zbiornik na brudy w odkurzaczu centralnym należy opróżnić raz na kilka miesięcy. Oferowany przez nas system centralnego odkurzania pozwala na komfortowe sprzątanie domu przez wiele lat.

Budowa systemu odkurzania centralnego

Proponowany przez nas system centralnego odkurzania składa się z następujących elementów:

  • Jednostka centralna, czyli odkurzacz centralny – jest to serce systemu. Odkurzacz centralny przetwarza zebrane brudy i zanieczyszczenia. Większe zanieczyszczenia magazynowane są w przezroczystym zbiorniku, a mniejsze usuwane są na zewnątrz budynku. Jednostka centralna może być zainstalowana w pomieszczeniu gospodarczym, garażu, piwnicy czy kotłowni. Dzięki temu wcale nie będzie słychać jej działania – choć proponowany przez nas centralny odkurzacz charakteryzuje się cichą pracą.
  • Rury i kształtki PVC – rozmieszczone w ścianach lub podłodze. To przez nie transportowane są zanieczyszczenia do odkurzacza.
  • Gniazda ssące – połączone są z systemem rur i kształtek w ścianach. Do gniazd ssących podłącza się wąż ssący, którym odkurza się pomieszczenia. Gniazda te rozmieszczone są równomiernie w domu, dzięki czemu z każdego miejsca można bezproblemowo posprzątać każde pomieszczenie.
  • Elastyczny wąż ssący – podłącza się do gniazda ssącego. Wraz z zestawem różnych końcówek możliwe jest posprzątanie każdego zakamarku w domu.
  • Gniazdo wylotowe – odprowadza nieprzyjemne powietrze z jednostki centralnej na zewnątrz budynku.
  • Szufelka automatyczna – alternatywa dla gniazd ssących. Stosowana w miejscach, gdzie usuwa się drobne zabrudzenia za pomocą miotły. Zwykle instalowana w kuchni. Odpadki automatycznie są usuwane do zbiornika na kurz w centralnym odkurzaczu.
  • Separator uniwersalny – urządzenie chroniące odkurzacz centralny przed wodą, popiołem czy pyłem budowlanym.

Partnerzy