Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe2018-10-30T12:06:33+00:00

Ogrzewanie podłogowe  jest w Polsce coraz częstszym systemem ogrzewania. Wykorzystywane jest nie tylko jako dodatkowy system ogrzewania, ale nierzadko jako podstawowy. Niegdyś uważano, że taka forma ogrzewania jest dobrem luksusowym. Dziś wiemy, że ogrzewanie podłogowe może być tańsze niż tradycyjne, grzejnikowe.

Wodne ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet. Wśród nich można wymienić:

  • koszty instalacji zbliżone do tradycyjnych instalacji grzejnikowych,
  • koszty ogrzewania są tańsze niż w przypadku grzejników – w ogrzewaniu podłogowych cała podłoga jest powierzchnią grzewczą, dlatego temperatura wody w przewodach podłogowych jest niewielka (22-25°C – w przeciwieństwie do grzejników, które muszą nagrzać się nawet do 70°C),
  • niskotemperaturowe ogrzewanie zmniejsza cyrkulację kurzu, a wilgotność powietrza jest stała,
  • równomierne oddawanie ciepła,
  • komfortowe uczucie ciepła – nawet przy niższej temperaturze pokojowej,
  • większe możliwości zagospodarowania przestrzennego – brak widocznych grzejników i elementów instalacyjnych.

Wodne ogrzewanie podłogowe ma jednak także nieco ograniczeń. Nie powinno być instalowane pod stałymi zabudowami (meble powinny być na nóżkach). Najlepszy efekt cieplny jest przy podłodze wykonanej z materiałów o dużym przewodnictwie ciepła – najlepsze do tego celu nadają się kafelki. Ponadto ogrzewanie podłogowe najlepiej nadaje się przy budowie domu, mieszkania. W przypadku istniejącego budynku, konieczne będzie zerwanie podłogi i generalny remont.

W naszej ofercie znajdą Państwo kompleksowe rozwiązania ogrzewania podłogowego. Nasze systemy wodnego ogrzewania podłogowego zapewnią Państwu komfort korzystania z tego typu ogrzewania. Doskonała jakość materiałów pozwoli na bezawaryjną eksploatację przez wiele lat, a pełna automatyka sprawi, że będą Państwo mogli spokojnie i bez komplikacji cieszyć się z ogrzewania podłogowego.

Ponadto w dziale elektryki posiadamy rozwiązania ogrzewania podłogowego przy pomocy kabli i mat grzejnych.

Partnerzy