Kotły elektryczne

Kotły elektryczne2018-10-30T11:40:45+00:00

Kotły elektryczne są jednym z wariantów ogrzewania centralnego. Obok kotłów olejowych i gazowych stanowi jedną z wygodniejszych metod ogrzewania. Kotły elektryczne są praktycznie bezobsługowe i bardzo proste w montażu. Nie potrzebują też dostępu do źródeł opału, gdyż w ich przypadku potrzebne jest jedynie przyłącze elektryczne. Nadają się zatem idealnie do domów i mieszkań, do których nie ma dostępu do sieci gazowej, a także jeśli nie ma miejsca na opał (węgiel, miał, drewno, olej).

Działanie kotłów elektrycznych opiera się najczęściej na grzałce, która ogrzewa wodę do centralnego ogrzewania lub wodę użytkową. Kocioł może mieć więcej grzałek – im więcej grzałek, tym większa moc pieca. Grzałki uruchamiają się po kolei – w miarę zapotrzebowania na ciepło. Dzięki temu ogrzewanie jest maksymalnie oszczędne.

Ponadto kotły elektryczne mogą stanowić uzupełnienie do ogrzewania gazowego i olejowego. Kotły elektryczne mogą współpracować równolegle z kotłami gazowymi i olejowymi. Dzięki odpowiedniemu sterowaniu, można w taki sposób obniżyć koszty ogrzewania.

Kotły elektryczne mogą także stanowić wspomaganie ogrzewania przy pomocy kotłów na paliwa stałe i kominków z płaszczem wodnym.

W naszej ofercie mamy dla Państwa wysokiej jakości kotły elektryczne, które spełniają wszystkie wymagania estetyczne, zapewniają komfortowe ogrzewanie domu i wysoką oszczędność zużycia prądu.

Możliwości kotłów elektrycznych

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej automatyki w oferowanych przez nas kotłach elektrycznych możliwa jest maksymalna oszczędność w ogrzewaniu. Proponowane przez nas kotły posiadają sterowanie, które dostosowuje zużycie kotła do temperatury pomieszczeń czy też temperatury na zewnątrz budynku (automatyka pogodowa). Możliwe jest też samodzielne ustalenie poziomu ogrzewania w określonych godzinach. Wybór stopnia zaawansowania automatyki kotła zależy od preferencji użytkownika.

Proponowane przez nas kotły dostosowane są do wymogów zastosowanego ogrzewania w budynku. W ofercie mamy zarówno tradycyjne kotły elektryczne C.O., jak i przystosowane do ogrzewania podłogowego.  Możliwe jest też dostosowanie kotłów elektrycznych do pracy z kotłami gazowymi, olejowymi i na paliwa stałe.

Do dyspozycji mamy kotły elektryczne jednofunkcyjne i dwufunkcyjne (ogrzewające budynek i wodę użytkową).

Oferowane przez nas kotły elektryczne mają moc od 4 kW do 48 kW.

Partnerzy