Kotły olejowo-gazowe

Kotły olejowo-gazowe2018-10-30T11:39:59+00:00

W niektórych wypadkach zastosowanie zarówno kotła gazowego, jak i olejowego ma swoje zalety, przez co ciężko się zdecydować na jedno rozwiązanie. W takich sytuacjach można skorzystać z połączenia tych dwóch rozwiązań, którym są kotły olejowo-gazowe.

Kotły olejowo-gazowe mogą być wykorzystywane jak tradycyjne kotły olejowe, ale także można zasilać je gazem. Taką możliwość daje wymienny palnik olejowy lub gazowy. Kotły olejowo-gazowe wykorzystywane są przede wszystkim w obiektach przemysłowych. Tego typu kotły mają dużą moc grzewczą.

W naszej ofercie istnieje możliwość nabycia kotłów olejowo-gazowych średniej i dużej mocy – nawet do kilku tysięcy kW. Staranne wykonanie, pełna automatyka i niezawodne rozwiązania sprawiają, że korzystanie z oferowanych przez nas kotłów olejowo-gazowych jest przyjemnością. Nasze kotły olejowo-gazowe wykonane są z żeliwa lub stali. Proponowane przez nas kotły tego typu cechuje:

  • wysoka sprawność (do 95%),
  • szeroki zakres mocy  – do kilku tysięcy kW,
  • możliwość rozbudowania do instalacji wielokotłowej,
  • optymalna budowa kotła,
  • skuteczna izolacja,
  • wysoka niezawodność i bezpieczeństwo eksploatacji.

Nasze kotły olejowo-gazowe można także z powodzeniem zintegrować z odnawialnymi źródłami energii.

Rodzaje kotłów olejowo-gazowych

Wśród dostępnych modeli możemy Państwu zaproponować kotły jedno- i dwufunkcyjne (do instalacji wyłącznie C.O. oraz w połączeniu z instalacją C.W.U.).

Oprócz tradycyjnych kotłów tego typu możemy Państwu zaoferować kotły kondensacyjne – wykorzystujące ciepło z pary wodnej, która powstaje ze spalania paliwa opałowego.

Partnerzy