Kotły gazowe2017-01-18T18:45:06+00:00

Wykorzystanie kotłów gazowych do centralnego ogrzewania jest obecnie coraz popularniejsze. Duża dostępność do sieci gazowych sprawia, że ogrzewanie budynków gazem jest bardzo wygodne. Nie trzeba posiadać własnego zbiornika z gazem, gdyż gaz do ogrzewania czerpany jest bezpośrednio z sieci gazowych. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i nie mają dodatkowego miejsca na paliwa wykorzystywane do centralnego ogrzewania (np. w przypadku ogrzewania olejem czy paliwami stałymi).

Jeszcze większą korzyść dają rozmiary samych kotłów gazowych. Ich niewielkie wymiary sprawiają, że mogą być zamontowane w dowolnym miejscu w domu – we wnękach, pomieszczeniu gospodarczym, łazience czy w kuchni. Nie trzeba mieć piwnicy, aby zainstalować ogrzewanie gazowe.

Gaz ziemny jest jednym z najczystszych paliw. Ma bardzo niewielki wpływ na zanieczyszczenie środowiska. Spalany gaz pozostawia niewiele osadu w kotle, dzięki czemu nakłady czasu i pieniędzy na jego konserwację i czyszczenie są niewielkie.

Do zaproponowania mamy dla Państwa kotły gazowe sprawdzonych producentów, którzy działają w technikach grzewczych (w tym związanych z ogrzewaniem gazowym) od lat. Nasi partnerzy nieustannie dostosowują swoje produkty do obecnych wymogów, zapotrzebowań rynku, dzięki czemu możemy Państwu zaoferować nowoczesne, oszczędne i solidne kotły gazowe.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, oferowane przez nas piece gazowe są w pełni zautomatyzowane, co sprawia, że ich obsługa ogranicza się do minimum. Ponadto precyzyjna kontrola spalania, sprawia, że są one jeszcze bardziej oszczędne. Dodatkowo niektóre modele kotłów gazowych przystosowane są do współpracy z kolektorami słonecznymi.

Nowoczesne wykonanie i wzornictwo oferowanych przez nas kotłów sprawia, że mogą być zainstalowane w różnych miejscach w domu, nie psując przy tym wizualnych aspektów pomieszczenia. Stalowe, bądź żeliwne kotły gazowe posiadają eleganckie obudowy, które idealnie mogą współgrać z łazienką czy nawet kuchnią.

Rodzaje kotłów gazowych

Szeroki wybór kotłów gazowych pozwoli każdemu wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb. W ofercie posiadamy zarówno kotły gazowe jednofunkcyjne i dwufunkcyjne (przystosowane do ogrzewania nie tylko budynku, ale także bieżącej wody).

W ofercie posiadamy kotły gazowe kondensacyjne, które coraz częściej wybierane są ze względu na oszczędność w stosunku do tradycyjnych kotłów gazowych. Kotły kondensacyjne odzyskują ciepło z pary wodnej powstającej ze spalania gazu. W przypadku tradycyjnych kotłów ciepło to jest tracone.

Różne modele kotłów pozwalają na instalacje kotłów w rozmaitych miejscach. Mamy dla Państwa do zaoferowania, oprócz stojących kotłów gazowych, także wiszące kotły. Taka opcja wyboru da Państwu jeszcze większe możliwości zagospodarowania przestrzeni w pomieszczeniu.

Solidne wykonanie i nowoczesna technologia proponowanych przez nas kotłów gazowych zapewniają nie tylko oszczędne i wygodne korzystanie z ogrzewania gazowego, ale także niezawodne działanie kotła przez wiele lat.

Partnerzy