Kominki z płaszczem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym2017-01-18T18:58:57+00:00

Kominki z płaszczem wodnym są popularnymi kominkami ze względu na funkcjonalności i możliwości grzewcze. Tego typu kominek może z powodzeniem ogrzać cały dom oraz dostarczyć ciepłą wodę użytkową. Zastosowanie kominka z płaszczem wodnym daje niepowtarzalny ciepły efekt domowego ogniska w pomieszczeniu, w którym zamontowany jest kominek. Jednocześnie daje funkcjonalność instalacji centralnego ogrzewania.

Oferowane przez nas kominki z płaszczem wodnym ogrzewają budynek przy pomocy ciepłego powietrza, które dostaje się do pomieszczeń przez kratki dyfuzyjne. Pierwszy obieg powietrza pochodzi z wnętrza pomieszczenia. Powietrze opływa wkład kominka, dzięki czemu ogrzewa się. Drugi obieg powietrza jest z zewnątrz budynku i kierowany jest do paleniska. Proponowane przez nas kominki mają możliwość regulacji dopływu powietrza.

Kominki posiadają zewnętrzny i wewnętrzny płaszcz wodny, pomiędzy którymi znajduje się woda. Woda ta jest ogrzewana, po czym jest dostarczana do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu możemy się cieszyć ciepłymi kaloryferami w całym domu. Kominek ogrzewa także wodę wykorzystywaną do codziennego użytku.

Wykonanie kominków z wysokiej jakości materiałów sprawia, że kominki funkcjonują bezawaryjnie przez wiele lat. Kominki z płaszczem wodnym, dzięki podłączeniu do instalacji C.O. mogą stanowić samodzielne źródło ciepła. Kominki z naszej oferty mogą także współpracować z istniejącymi urządzeniami grzewczymi (np. kotły na paliwa stałe, gazowe, olejowe, pompy ciepła). W takim układzie kominek z płaszczem wodnym może być dodatkowym źródłem ogrzewania.

Kominki ze sterowaniem

Do zaproponowania mamy dla Państwa także specjalnego typu kominki z płaszczem wodnym ze sterowaniem. Tego rodzaju kominki nie tylko posiadają walory tradycyjnego kominka z płaszczem wodnym, ale także wyposażone są w sterowniki powietrza, dzięki którym proces rozpalania, spalania, i gaszenia jest zoptymalizowany – wygoda i dodatkowa oszczędność.

Oferowane przez nas kominki z płaszczem wodnym posiadają 75% sprawności cieplnej (I klasa sprawności). Oznacza to, że w takim stopniu energia z paleniska przekazywana jest do układu centralnego ogrzewania.

Partnerzy