Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne2018-10-30T11:51:53+00:00

Słońce towarzyszy człowiekowi od zawsze. Jest to niewyczerpalne źródło energii, które do niedawna było wykorzystywane w niewielkim stopniu. Jednak postęp technologiczny sprawił, że obecnie można skuteczniej wykorzystywać to bezpłatne źródło energii. Systemy solarne są rozwiązaniami, które skutecznie wykorzystują energię słońca do celów grzewczych.

Zastosowanie kolektorów słonecznych daje obecnie duże możliwości grzewcze w każdym domu. Solary pozwalają na znaczne oszczędności związane z ogrzewaniem.

Kolektory słoneczne mają za zadanie przekazanie energii słońca do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Kolektory ogrzewając wodę lub inny przewodnik wykorzystywane są do podgrzewania wody użytkowej czy też wspomagająco do ogrzewania pomieszczeń.

Kolektory słoneczne nie tylko są praktyczne i oszczędne, ale także ekologiczne. Dzięki wykorzystaniu słońca nie są wydzielane spaliny, jak w tradycyjnych kotłowniach.

Solary mogą być praktycznym wyborem dla domów nowoczesnych i modernizowanych. Ponadto obecnie można otrzymać dotacje na kolektory słoneczne, dzięki czemu koszty instalacji są znacznie mniejsze.

W naszej ofercie mamy kolektory słoneczne i kompletne systemy solarne, które mogą współpracować z różnymi instalacjami C.O. i C.W.U – zarówno z kotłami grzewczymi, jak i pompami ciepła. Oferowane przez nas solary wykonane są z wytrzymałych materiałów, zapewniając długie funkcjonowanie i wysoką wydajność.

Szeroki wybór kolektorów słonecznych

Mamy dla Państwa do zaproponowania różne rodzaje kolektorów, różniących się funkcjonowaniem i wydajnością. Wśród proponowanych przez nas solarów znajdą Państwo:

  • kolektory płaskie,
  • kolektory próżniowe,
  • kolektory skupiające.

Partnerzy